7.Gün – Vücudun Bölümleri

1. Esta parte del cuerpo sirve para ver las cosas a tu alrededor.

Correct! Wrong!

Çözüm: Soru “Vücudun bu bölümü çevrenizdeki şeyleri görmek için kullanılır.” anlamındadır. Dolayısıyla doğru cevap “gözler” anlamına gelen “los ojos”tur.

2. Yukarıdaki görsel aşağıdaki avramlardan hangisi ile eşleştirilemez?

Correct! Wrong!

Çözüm:Görsel ağız anlamına gelen “la boca” ile dudaklar anlamına gelen “los labidos” ile ve dişler anlamına gelen “los dientes ile eşleştirilir. Ama gözler anlamına gelen “los ojos” ile eşleştirilemez.

3. Esta parte del cuerpo sirve para comer y beber.

Correct! Wrong!

Çözüm: Soru “Vücudun bu kısmı yemek ve içmek için kullanılır.” anlamındadır. Dolayısıyla doğru cevap “ağız” anlamına gelen “la boca”dır.

4. Cuando cierro _______________ no veo nada.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen cümle “_____________ kapattığınız zaman hiçbirşey göremezsiniz.” anlamındadır. Dolayısıyla doğru cevap “gözler” anlamına gelen “Los ojos”tur.

5.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen görsele göre doğru cevap burun anlamına gelen “la nariz”dir.

6. Esta parte del cuerpo sirve para sostener cosas.

Correct! Wrong!

Çözüm: Soru “Vücudun bu kısmı bir şeyleri tutmak için kullanılır.” anlamındadır. Dolayısıyla doğru cevap “El” anlamına gelen “La mano”dur.

7. Los elefantes tienen las _______________ grandes.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen cümle “Filler büyük ________sahiptir” anlamındadır. çene alamına gelen “mentón”, boyun anlamına gelen “cuello” ve dirsek anlamına gelen “codo” belki filler için söylenebilir ama hepsi erildir ve hepsinin artikeli “el”dir. Fakat cümlede “las” geçtiği için doğru cevap “kulaklar” anlamına gelen “orejas”tır.

8. Esta parte del cuerpo sirve para caminar.

Correct! Wrong!

Çözüm: Soru “Vücudun bu kısmı yürümek için kullanılır.” anlamındadır. Dolayısıyla doğru cevap “Ayak” anlamına gelen “el pie”dir.

9. Verilen görsel aşağıdaki kavramlardan hangisi ile eşleştirilemez?

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen görsel ayak anlamına gelen “el pie” ile tırnak anlamına gelen “la uña” ile ve ayak parmakları anlamına gelen “el dedo de los pies” ile eşleşir. Ama dirsek anlamına gelen “el codo” ile eşleştirilemez.

10. Adrian se lava ________________ antes de comer.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen cümle “Adrian yemekten önce ellerini yıkar.” anlamındadır. Doğru cevap “Eller” anlamına gelen “las manos”tur.

11. Esta parte del cuerpo sirve para escuchar a los demás.

Correct! Wrong!

Çözüm: Soru “Vücudun bu kısmı başkalarını dinlemeye hizmet eder.” anlamındadır. Doğru cevap “kulaklar” anlamına gelen “las orejas”tır.

12. La jirafa tiene ___________________ muy largo.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen cümle “Zürafa çok uzun boyuna sahiptir.” anlamındadır. Doğru cevap boyun anlamına gelen “el cuella”dır.

13. Laura levanta los _______________ cuando hace yoga.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen cümle “Laura yoga yaperken kollarını kaldırmaktadır.” anlamındadır. Doğru cevap “kollar” anlamına gelen “los brazos”tur.

14. Verilen görsel aşağıdaki kavramlardan hangisi ile eşleştirilemez?

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen görsel el anlamına gelen “la mano” ile parmak anlamına gelen “el dedo” ile ve bilek anlamına gelen “la muñeca” ile eşleştirilir. Ama omuz anlamına gelen “el hombro” ile eşleştirilemez.

15. Es la unión de la cabeza con el cuerpo.

Correct! Wrong!

Çözüm: Verilen cümle “Başın vücut ile birleşmesidir.” anlamındadır. Dolayısıyla doğru cevap boyun anlamına gelen “el cuello”dur.

7.Gün - Vücudun Bölümleri
Başarısız!
Dikkatini biraz daha toplamanı öneririm. Konu anlatımını ve kelimeleri bir kere daha çalışsan senin için daha iyi olabilir.
Daha iyisini yapabilirsin!
Biraz daha çaba sarf edersen daha iyisini yapabilirsin! 1.gün e-postasına tekrardan çalışman senin için faydalı olacaktır.
Süpersin!
Mükemmel! Konu anlatımını da kelimeleri de gayet iyi öğrenmişsin. Sıradaki konuya tamamen hazırsın!

Share your Results: