22.Gün – Durum belirtme

1. Aşağıdaki kelimelerin hangisinin anlamı yanlış verilmiştir?

Correct! Wrong!

Seçeneklerde 'malo'nun anlamı 'sıkıcı' değil 'kötü'dür.

2. Aşağıdaki kelimelerin hangisinin anlamı yanlış verilmiştir?

Correct! Wrong!

Seçeneklere göre 'confundido' yorgun değil, 'şaşkın, şaşırmış'tır.

3. "Hoy día tengo examen por eso estoy .................. (Bugün sınavım var bu yüzden ...............)" ifadesinde boş yere hangisi gelmelidir?

Correct! Wrong!

Bugün sınavım var, bu yüzden mutlu, neşeli ve hasta olamazsınız. Verilen seçeneklere göre en mantıklı seçenek endişeli anlamına gelen 'preocupada’dır.

4. Aşağıdaki ifadelerden hangisi diğerlerinden farklıdır?

Correct! Wrong!

Feliz(mutlu), bueno(iyi) ve enamorado(aşık) pozitif duygulardır, fakat enfadado(sinirli) negatif bir duygudur.

5. ¿Cómo te sientes si no te gusta a lo que juegan tus amigos? (Eğer arkadaşlarının oynadığı oyundan hoşlanmıyorsan nasıl hissedersin?) ifadesinin cevabı aşağıdakilerden hangisidir?

Correct! Wrong!

Arkadaşlarınızın oynadığı oyundan hoşlanmamışsanız daha çok aburrido(sıkılmış) hissedersiniz. Feliz(mutlu), bueno(iyi) ve sorprendido(şaşırmış) hissetmezsiniz.

6. "¿Cómo te sientes si en la tele no ponen el programa que te gusta? (Eğer sevdiğin televizyon programı televizyonda yayınlanmazsa ne hissedersin?)" sorusuna aşağıdakilerden hangisi cevap olarak verilebilir?

Correct! Wrong!

Eğer sevdiğin televizyon programı televizyonda yayınlanmazsa triste(üzgün) hissedersin. Enfermo(hasta), cansado(yorgun) ve chistosa(komik) hissetmezsin.

7. "Observa la imagen. ¿Cómo piensas que se sienta cada niña? (Resme bak. Her kızın nasıl hissettiğini düşünüyorsun?)" ifadesine aşağıdakilerden hangisi ile cevap verilir?

Correct! Wrong!

Verilen görsele göre kızlar sorprendido(şaşırmış), aburrido(sıkılmış) ve enamorado(aşık) olamazlar. Fakat enfadado(sinirli) olabilirler.

8. "Observa la imagen. ¿Cómo piensas que se sienten estos niños? (Resme bak. Bu çocukların nasıl hissettiklerini düşünüyorsun?) sorusuna aşağıdakilerden en uygun olanı hangisidir?

Correct! Wrong!

Görsele göre çocuklar malo(kötü), aburrido(sıkılmış), triste(üzgün) olamazlar, fakat feliz(mutlu) olabilirler.

9. "Tengo un novio. ¿Cómo puedo sentir? (Bir erkek arkadaşım var. Nasıl hissederim?)" ifadesine karşılık aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?

Correct! Wrong!

Bir erkek arkadaşın varsa aşık hissedersin. Yani “Estás enamorada.”.

10. "Hoy día limpié a mi casa. ¿Cómo puedo sentir? (Bugün evimi temizledim. Nasıl hissederim?)" sorusuna ne cevap verirsiniz?

Correct! Wrong!

Bugün evini temizlediysen verilen seçeneklere göre yorgun hissedersin. Yani “Te sientas cansada.”

22.Gün - Durum belirtme
Başarısız!
Dikkatini biraz daha toplamanı öneririm. Konu anlatımını ve kelimeleri bir kere daha çalışsan senin için daha iyi olabilir.
Daha iyisini yapabilirsin!
Biraz daha çaba sarf edersen daha iyisini yapabilirsin! 1.gün e-postasına tekrardan çalışman senin için faydalı olacaktır.
Süpersin!
Mükemmel! Konu anlatımını da kelimeleri de gayet iyi öğrenmişsin. Sıradaki konuya tamamen hazırsın!

Share your Results: