14.Gün – Objelerin Tanımlanması

1.¿De qué materiales está hecho este objeto?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda verilen görseldeki objenin hangi malzemeden yapıldığı sorulmuştur. Doğru cevap tahta anlamına gelen madera olmalıdır.

2.¿Qué forma tiene?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda düğmenin hangi şekilde olduğu sorulmuştur. Doğru cevap yuvarlak anlamına gelen redondo olmalıdır.

3.¿Para qué sirve?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda kitaplığın ne amaçlakullanıldığı sorulmuştur. Doğru cevap kitapları korumaya hizmet eder anlamına gelen “Sirve para guardar libros.” Olmalıır. Eğer D seçeneğini işaretlediysen “Sirve para limpiar los libros.”cümlesi kitapları yıkamaya hizmet eder. Anlamındadır. directodur?rnrn

4. ¿Qué objeto está hechos de vidrio?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda hangi nesnenin camdan yapıldığı sorulmuştur. Doğru cevap Pencere anlamına gelen “ventana”dır.

5. Soy de cristal y madera. Me abro y me cierro. Puedo estar en todos habitaciones. A través de mí, puedes ver el extrerior. ¿Quién soy?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda “Cam ve tahtadan yapılmışım. Açılıp kapanıyorum. Bütün odalarda olabilirim. Benim aracılığımla dışarıyı görebilirsin. Ben kimim?” diye sorulmuştur. Dolayısıyla doğru cevap Pencere anlamına gelen la ventana olmalıdır.

6. ¿De qué materiales está hecho la cuchara?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda kaşığın hangi malzemeden yapıldığı sorulmuştur. Doğru cevap metal ve plastik anlamına gelen “Metal y plástico” olmalıdır.

7.¿Qué forma tiene?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda verilen görselin hangi şekilde olduğu sorulmuştur. Doğru cevap üçgen anlamına gelen triangular olmalıdır.

8.¿Qué color o colores tiene?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda satranç takımının ne renk olduğu sorulmuştur. Dolayısıyla doğru cevap beyaz ve siyah anlamına gelen blanco y negrodur.

9.¿De qué materiales está hecho este objeto?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda görseldeki nesnenin hangi malzemeden yapıldığı sorulmuştur. Dolayısıyla doğru cevap plastik anlamına gelen pástico olmalıdır.

10. Sirvo para cortar la papel. ¿Quién soy?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda “Kâğıdı kesmek için kullanılırım. Ben kimim?” diye sorulmuştur. Dolayısıyla doğru cevap makas anlamına gelen “tijeras” olmalıdır.

11. Soy un instrumento musical con cuerdas. ¿Quién soy?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda “Yaylı bir müzik aletiyim. Ben kimim?” diye sorulmuştur. Dolayısıyla doğru cevap gitar anlamına gelen guitarra olmalıdır. Diğer seçeneklerde verilenlerde müzik aletidir. Ama yaylı değildir. Maracas “marakas”, tambor “davul” ve flauta “flüt” anlamına gelir.

12. ¿Qué objeto está hechos de tela?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda “hangi nesne kumaştan yapılmıştır?” diye sorulmuştur. Doğru cevap elbise anlamına gelen vestido olmalıdır.

13. Sirvo para protegeros de lluvia. Mi formado es por un bastón largo y una tela. Mi tela está sujeta por unas varillas. ¿Quién soy?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda “Sizi yağmurdan korumaya hizmet ediyorum. Şeklim uzun bir baston ve bir kumaştan oluşuyor. Kumaşım çubuklar tarafından tutuluyor. Ben kimim?” diye sorulmuştur. Doğru cevap şemsiye anlamına gelen paraguas olmalıdır.

14.El acuario es ________________.

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda akvaryumun ne renk olduğu sorulmuştur. Akvaryum camdan dolayı şeffaf bir görünüme sahip olduğu için doğru cevap transparente olmalıdır.

15.¿Qué tamaño tiene?

Correct! Wrong!

Çözüm: Soruda anahtarın hangi boyutta olduğu sorulmuştur. Doğru cevap küçük anlamına gelen pequeño olmalıdır.

14.Gün - Objelerin Tanımlanması
Başarısız!
Dikkatini biraz daha toplamanı öneririm. Konu anlatımını ve kelimeleri bir kere daha çalışsan senin için daha iyi olabilir.
Daha iyisini yapabilirsin!
Biraz daha çaba sarf edersen daha iyisini yapabilirsin! 1.gün e-postasına tekrardan çalışman senin için faydalı olacaktır.
Süpersin!
Mükemmel! Konu anlatımını da kelimeleri de gayet iyi öğrenmişsin. Sıradaki konuya tamamen hazırsın!

Share your Results: