Sevgilinizle Birlikte Meksika’da Gidebileceğiniz 9 Romantik Yer

Sevgilinizle ya da eşinizle Meksika’ya tatile gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka gezip görmek isteyeceğiniz yerleri sizler için listeledik.

• Laguna de Bacalar, Quintana Roo
İspanyolcada “Te quiero de aquí al cielo.” ifadesini duydunuz mu hiç? “Seni buradan cennete kadar seviyorum.” olarak tercüme edilen bu ifade bizdeki, “Seni dünyalar kadar seviyorum” anlamında kullanılır. İşte Laguna de Bacalar sevgilinize ya da eşinize sevginizi bu debli ifade edebileceğiniz bir yer. Halk arasında “Laguna de los Siete Colores” olarak bilinir, sularında bulunabilecek farklı tonlara bağlı olarak, burası rahatlamayı, çiftlerin birbirlerini tanımalarını ve en iyi Instagram fotoğraflarını bir araya getirmeyi başarabilecekleri bir alandır.

• Parque Nacional Lagunas de Montebello, Chiapas
Muhteşem bir bitki örtüsü ile çevrili, turkuaz mavi suların üzerinde gölde bir gezi yapmak iyi bir plan gibi görünmüyor olabilir. Fakat bu inanılmaz yerin daha fazla fotoğrafını görmeden hemen karar vermemelisin. Ebu parkın en iyi cazibe merkezlerinden biri kayıklarla, teknelerle veya ahşap kütüklerden yapılmış bu tarihi sallarla sevgilinizle birlikte aşka yelken açabilmenizdir.

• Nido de Quetzalcoatl, Naucalpan de Juárez, Estado de México
Dev bir yılanın içinde konaklamayı veya küçük ama etkileyici bir gezintiye çıkmayı kim istemez ki? Eğer mimari ile ilgileniyorsanız, sevgilinizle birlikte benzersiz yapıları ziyaret etmekten keyif alıyorsanız sizi yılan ev ile tanıştıralım. Mexico City’nin kuzeyinde bulunan yılan ev bu deneyimi mümkün kılıyor. 5000 metrekarelik dağlık bir arazi üzerine inşa edilmiş olan bu yapı ürkütücü ama aynı zaman da rengarenk görünümüyle büyüleyici bir yapıdır. Nido de Quetzalcoatl organik mimarinin savunucusu olan Meksikalı mimar Javier Senosiain’in tasarımıdır. Dış cephesi mavi, yeşil, turuncu ve mor gibi renklerin farklı tonlarıyla bezenen yapı, ziyaretçilerine masalsı bir deneyim sunmaktadır.  5.000 metrekarelik geniş ve dağınık bir arazi üzerine inşa edilen Nido de Quetzalcoatl’ın birçok kısmı yerle doğrudan temas etmezken yapı, uzun ve yatay bir görünüm sergiliyor. Quetzalcoatl ise Kristof Kolomb’un Amerika’ya çıkışından önce bu coğrafyada bulunan uygarlıklar için önemli bir figürdür ve sakallı bir yılan olarak tasvir edilir. Meksika’da Quetzalcoatl olarak adlandırılan bu varlık, gökyüzünden gelen suların, rüzgârların, ölümün ve dirilişin Tanrı’sıdır, sabah yıldızını da temsil eder.

• Playa del amor, Islas Marietas, Nayarit
‘Saklı Sahil’ olarak da bilinen Playa del Amor gerçekten gizli bir hazinedir. Bir mağara arkasına gizlenmiş olan bu berrak su adası sadece egzotik bir yer değil, aynı zamanda onu hayatınızın sevgisiyle paylaşmak için özel bir alan haline getirir. Bu el değmemiş adacığa varabilmek için 25 metrelik bir su altı tünelinden yüzerek geçmek gerekiyor. Playa del Amor, Meksika’nın Marieta Adaları bölgesinde yer alıyor. Fakat dışarıdan bakıldığında görülmeyen sahil, Puerto Vallarta’nın batısında kalıyor. Bir rivayete göre Playa del Amor, zamanında Meksika hükümetinin deney alanıymış ve cenneti dünyaya getiren sahil, bu deneylerden biri esnasında oluşuvermiş. Eğer sevgilinizle ya da eşnizle bir tatil planı yapıyorsanız Meksika’daki bu adada hem Pasifik Okyanusu tarafında hem de koy kısmında beyaz kumlar ayaklarınızı yakmayı bekliyor. Hatorlatmadan geçmeyelim bu adanın Pasifik tarafındaki sahile ‘Boşanma Sahili’ deniyor. Bizden söylemesi 😊

• Hotel Misión Grand, Valle de Bravo
Hem inanılmaz bir otelde vakit geçirmek hem de Valle de Bravo’yu keşfetmek istiyorsanız işte size en iyi seçeneklerden biri. Öyleyse gözlerinizi kapatın, Velo de Novia şelalesinin doğrudan manzarasına sahip bu jakuzide kendinizi ve sevgilinizi şımartın.

• Reserva de la biosfera de la Mariposa Monarca, Michoacán
Fotoğrafta arkalarında neler uçuyor görüyor musunuz? Her yıl Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’dan seyahat eden milyonlarca Monarch kelebekleri vardır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı sayılan burası doğa severler için mükemmel bir yer. Kral kelebek biyosfer rezervi, 2008 yılında UNESCO tarafından bir Dünya Mirası Alanı ilan edildi. Bu, en büyük evrensel değeri olan yerlerden biri ve insanlık için bir miras olarak kabul ediliyor. Angangueo’ya gidipte, aşırı soğuktan uzaklaşmak için Meksika topraklarına ulaşan monarch kelebeğin eşsiz multigenerational göçüne hayran kalmamak imkansız. Milyonlarca kelebek, kuzeybatı Amerika Birleşik Devletleri ve güney Kanada’dan 4.500 kilometre yol alırlar. Ayrıca pullu kanatlarına hayran kadığınız bu kelebeklerin dokuz ay yaşadıklarını ve yaşadıkları ormanlarda ekolojik bir denge faktörü olduklarını öğrendiğinizde hayranlığınız artacaktır. Unutulması imkansız çok renkli bir gösteride dans etmek gibi hızla hareket eden renkli böceklerle çevrili gökyüzüne bakarak kendinizi ve sevgilinizi şımartın.

• Cenote Ik-Kil, Yucatán
Orta Amerika’da bulunan bu tabiat harikası, eşsiz bir güzelliğe sahip ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Yerden 26 metre aşağıda bulunan Ik Kil çukurunun çapı 60 metre, derinliği 40 metredir ve aşağıya ulaşmak için sonradan yapılan oyma bir merdiveni bulunmaktadır. İç duvarları asmalarla kaplıdır. Suyunda siyah kedi balıkları yaşamaktadır. Orta Amerika yerlisi Mayalar’a göre kutsal bir yer olan “Cenote Ik Kil Doğal Çukuru” Yucatan Yarımadası’nın benzersiz gözenekli kireçtaşlı yapısı, bu tarz suyla dolu çukurların meydana gelmesi ile oluşmuştur. Tropikal bitkiler ve berrak mavi suyla dolu olan bu yeri Mayalı hükümdarlar, dinlenmek ve kurban törenleri için kullanıyorlardı. Bu doğal açık çukur sadece yüzmek için bir zevk değil, aynı zamanda süper bir fotojenik alandır çünkü büyülü şelaleler ve sulara düşen bir ağaç kökü yağmuru ile bezenmiştir.

• Hotel El Ganzo, Los Cabos
Eğer tüm lüks ve dikkatleri ile deneyimi en üst düzeye çıkaran iyi bir otelde kalıyorsanız Los Cabos’un tümü bir rüyadır. Bu özellikle, her instagramcının hayali olan sonsuzluk hissi veren şeffaf  havuz, sofistike odaları, Playa Cortez manzaralı bir çatı katı ve oldukça yenilikçi bir sanatsal titreşim nedeniyle göze çarpıyor.

 

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
32