Otelde Check-in Yapmak

Mar arkadaşı Noelia ile birlikte tatile çıkar. Mar önceden rezervasyon yaptığı otele gider ve resepsiyon görevlisi ile odası hakkında konuşur. Bu diyalogda Mar’ın resepsiyon görevlisi ile gerçekleştirdiği konuşmayı inceleyeceğiz.

Recepcionista: Buenas tardes, señorita. ¿Puedo ayudarle? İyi akşamlar hanımefendi. Yardımcı olabilir miyim?

Mar: Si, mi nombre es Mar Chavez. Tengo una reservación para dos. Evet, Benim adım Mar Chavez. İki kişilik rezervasyonum var.

Recepcionista: Déjame ver, Chavez usted dijo ….no no puedo encontrarlo ¿Hace cuanto hizo la reservación? Bakalım, Chavez dediniz….Onu bulamıyorum. Ne kadar önce rezervasyon yaptırdınız?

Mar: Hace dos semanas. 2 hafta önce.

Recepcionista: ¿ Sabe la fecha exacta? Tam tarihi biliyor musunuz?

Mar: Deme un segundo, Creo que la tengo en mi agenda. Si, fue el 13 de Octubre. Bana bir saniye ver, sanırım ajandamda var. Evet 13 Ekim.

Recepcionista: Ok, lo he encontrado. El problema fue que alguien olvidó escribir su nombre en la lista principal. Llene la tarjeta de registro por favor. Tamam buldum. Problem şu ki, biri ana listeye isimleri yazmayı unutmuş. Kayıt kartını doldurun lütfen.

Mar: Aquí tiene. İşte burada.

Recepcionista: ¿Cuanto tiempo piensa quedarse? Ne kadar kalmayı planlıyorsunuz?

Mar: Una semana. Pasaremos nuestras vacaciones. Bir hafta. Tatilimizi geçireceğiz.

Recepcionista: Muy bien. Aquí tiene su llave. La habitación es la 111. Gracias por su preferencia y disfrute su estancia. Çok iyi. İşte anahtarınız. Oda 111’dir. Tercihleriniz için teşekkür ederiz ve konaklamanızın tadını çıkarın.

Mar: Gracias. Vámanos Noelia. Por fin podemos descansar. Estoy muy cansada. Teşekkürler. Hadi gidelim Noelia. Sonunda dinlenebiliriz. Çok yorgunum.