Ev Kiralamak

Carolayn taşınmak için güzel bir ev bulur ve bu ev için emlakçı Carlos ile bir görüşme yapar. Carlos ve Carolayn arasında geçen bu konuşmada İspanyolca ev nasıl kiralanır, emlakçı ile nasıl konuşulur, ev ve bina hakkında nasıl bilgi alınır bunları inceleyeceğiz.

Carolayn: Este es un hermoso apartamento. Yo he buscado uno así deste que me casé. Burası güzel bir daire. Evlendiğimden beri böyle bir şeyi aradım.

Carlos: Bueno, en este caso usted debe darse prisa, porque Yo he rentado dos apartamentos en este edificio hoy, y este es el último que queda. Bu durumda acele etmelisin, çünkü bugün bu binada iki daire kiraladım ve sonuncusu bu kaldı.

Carolayn: ¿Y los vecinos? ¿Son tranquilos? Peki ya komşular? Onlar sakin mi?

Carlos: He vivido en este edificio por 10 años, y Nunca he recibido ninguna queja. Bu binada 18 yıldır yaşadım ve hiç şikâyet almadım.

Carolayn: ¿Cuánto es la renta? Kira ne kadar?

Carlos: 1000 dolares. 1000dolar.

Carolayn: ¿Es el precio final? Son fiyatı bu mu?

Carlos: Puedo rebajarlo a 900 dolares. ¿Quieres tomarlo? 900 dolara indirbilirim. Almak istiyor musunuz?

Carolayn: Me gustaría discutirlo con mi esposa. Eşimle görüşmek isterim.

Carlos: ¿No te gusta? Beğenmedin mi?

Carolayn: No, esa no es la razón. Me encanta el apartamento pero mi esposo ha vivido en la misma casa desde que tenía 10 años. No será facil convencerla. Hayır, nedeni bu değil. Daireyi seviyorum ama eşim 10 yaşımdan beri aynı evde yaşıyor. Onu ikna etmek kolay olmayacak.

Carlos: Entiendo. Voy a darte mi número de teléfono. Anladım. Sana telefon numaramı vereceğim.

Carolayn: Perfecto. Te llamaré cuando nos decidamos. Mükemmel biz karar verince sizi arayacağız.