GİZLİLİK POLİTİKASI

İspanyolcu.com’a hoş geldiniz. İnternet sitemizden yararlandığınız için çok teşekkür ederiz! Kişisel bilgilerinizin korunmasına çok önem veriyoruz ve internet sayfamızı kullanırken verdiğiniz kişisel bilgilerin kullanımı, işlenmesi ve incelenmesi hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Bu gizlilik hakları bildirimi, web sitemizi ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağını açıklar. Bu bildiri zaman zaman güncellenebilir. Bu nedenle, web sitemizdeki ziyaretçilerin ve kullanıcıların gizlilik politikamızı düzenli olarak gözden geçirmelerini talep ediyoruz.

Kişisel bilgileriniz Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun geçerli bilgi koruma yasaları ve bu gizlilik bildirimi uyarınca kullanılır. Kamuya veya üçüncü şahıslara iletilmez.

İnternetteki veri iletiminde (Örn. e-posta yoluyla iletişim) güvenlik açıkları olabileceğine dikkatinizi çekmek isteriz. Bilgilerin üçüncü şahıslara karşı yüzde yüz korunması maalesef mümkün değildir.

Bilgi yayınlama sağlamak amacıyla yayınlanan iletişim detayları, talep edilmeden yapılan reklam ve bilgi içeren unsurlar, üçüncü şahıslar tarafından kullanılamaz. Spam e-postalar gibi, promosyonel bilgilerin talep edilmeden yayınlanmasına karşı yasal haklarımızı saklı tutarız.

 1. Tarafımızdan Elde Edilmiş Bilgiler

1.1. Kişisel Bilgiler

Sunduğumuz hizmetlerden bazılarını platforma kayıt olmadan da kullanabilirsiniz. İnternet sayfasının tüm fonksiyonlarını kullanabilmeniz için kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.

Hizmetimizin çalışması için, kaydınızda sizin belirli kişisel bilgileriniz kayıt bilgileri olarak alınmalı ve bu yönde kullanılmalıdır. Bu bilgiler aşağıdaki verileri içerir:

 • E-posta Adresi

Ayrıca ürün talebinde bulunduğunuzda satış işleminin gerçekleşmesi için ek doldurulması zorunlu alanlar vardır.Bu bilgiler aşağıdaki verileri içerir:

 • İsim – Soyisim
 • Telefon
 • Adres
 • Posta kodu

E-posta adresiniz ve diğer bilgileriniz diğer kullanıcılar tarafından, hiçbir durumda ve hiçbir zaman görüntülenemez. Bu bilgileri ve zorunlu bilgileri üçüncü şahıslara iletmeyeceğiz ve/veya hiçbir şekilde üçüncü şahıslara vermeyeceğiz.

Bu internet sayfası farklı öğrenim materyalleri içerir: Dersler, diyaloglar, kelime listeleri, testler, ortam kitaplığı vb. Bu internet sayfası sunucusunda, kayıtlı kullanıcının dil gelişimi hakkındaki bilgiler, örneğin, önceden öğrenilmiş konular, kelimeler, doldurulan testler gibi, toplanılır ve kaydedilir. Bu bilgi toplamanın amacı, kullanıcının, öğrenme materyallerini doğru sırada kullanmasıní göstermek, daha fazla öğrenmesi için tavsiyelerde bulunmak, kullanıcının internet sayfası üzerindeki dil gelişimini göstermek gibi yollarla alman dilini öğrenmesine yardımcı olmaktır.

Yorumlarda yayınlanan mesajlar, yayınlayan kullanıcı ya da site yöneticileri tarafından silinene kadar, kalıcı olarak kaydedilir. Kayıt, hizmetin feshedilmesine kadar devam eder. Tartışma forumundaki etkinliklere katıldığınız anda, bunu diğer kullanıcılar görür.

Kullanıcılara, kayıt doğrulama, elde edinilen yeni bilgiler hakkında mesajlar gibi bir çok farklı nedenle e-posta göndeririz. İnternet sayfasının çalışanları tarafından, gönderilmiş e-postalar kaydedilir. İş mektubu olarak görünen e-postalar, yasal saklama süresi boyunca silinemez. İnternet sitesinin sistemi bunun ötesinde, bu tür e-posta adreslerini e-posta adreslerinin güncelliğini sağlamak için bir e-postada gönderemez. Bunun dışında, kullanıcıya gönderilen e-posta kapsamları, grafikler, e-postanın açık olup olmadığını anlamak üzere gönderilir. Bunlar, isimsiz olarak ya da bir kişi veya kullanıcı için sınıflandırma olmaksızın yapılır. Mesajlarımız, hizmetlerimizle ilgili bilgilerde vermek için de gönderilebilir.

1.1.1. Kişisel Bilgilerin İşlenmesi Ne Anlama Gelir?

“Kişisel bilgilerin işlenmesi”, doğal bir kişi olarak verilerin işlenmesi anlamına gelir. Bu gizlilik politikasının 2. maddesinde kişisel bilgilerin ne hakkında olduğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ‘İşlem’ terimi geniş bir tanımlamayı içerir ve diğer tanımların yanında toplama, kayıt, organizasyon, depolama, güncelleme, modifikasyon, geri alma, danışma, kullanma, dağıtma veya herhangi bir şekilde birlikte kullanılabilir hale getirme, birleştirmek, arşivleme, silmek veya imha etmeyi içine alır.

Gizlilik Bildirimi kapsamındaki “kişisel veriler” bir gerçek kişi için tanımlanabilir her türlü bilgi anlamına gelir. Her kişinin temel hak ve özgürlüklerini korunmasına, özellikle de kişisel mahremiyetini korunmasına hakkı vardır. İspanyolcu.com bu kişisel hakkı uygulamak ve hakları gizli tutmak için büyük çaba gösterir. Gizlilik Yasası sadece kişisel verilerin (tamamen veya kısmen) otomatik olarak işlenmesi veya kişisel verilerin bir dosyaya yazılması durumunda manuel işlem yapılması durumunda uygulanır. Kişisel veriler, adil ve yasal olarak belirlenmiş, açık ve meşru amaçlarla elde edilmiş, yeterli, ilgili ve aşırı, doğru ve veri konularının tanımlanmasına izin veren bir biçimde işlenmelidir.

İspanyolcu.com, yukarıda belirtilen şartları karşılar. İşlem, bilgilendirici ve teknik amaçla yapılır. Amaçlar, aşağıdaki 2. maddede açıkça açıklanmıştır. Veriler yeterlidir (isim, ad, e-posta adresi, unvan ve tercih edilen dil) ve aşırı toplanmaz.

Web sitemiz aracılığıyla üçüncü tarafların web siteleri, forumlar, Facebook, Twitter ve / veya diğer uygulamalar aracılığıyla sohbet ve diğer hizmetleri kullanabilirsiniz. İspanyolcu.com, üçüncü tarafların hizmetlerini kullandığınızda paylaştığınız bilgiler ve bu bilgilerin nasıl işlendiğini kontrol edemez ve bundan sorumlu değildir. Bu tür bir iletişim kullandığınızda değerlendirmeyi kendinizin yapmanızı ve bu üçüncü tarafların gizlilik politikasını dikkatlice okumanız önerilir.

1.1.2. Hangi Kişisel Bilgileri İşliyoruz Ve Bunu Neden Yapıyoruz?

İspanyolcu.com, gizliliğinizin ve kişisel verilerinizin korunmasının en önemli görevlerinden biri olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle, ispanyolcu.com, verilerinizi yalnızca Gizlilik Yasası ve diğer ilgili yasal gereklilikler (örneğin, muhasebe mevzuatı) uyarınca kullanır.

Web sitemizi ziyaret eden bir kişi olarak kişisel detay vermeden farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Ancak, bir ürünü veya hizmeti kullanmak için kaydolursanız, size bu hizmetleri sağlamak için sizinle ilgili aşağıdaki kişisel bilgileri toplayabiliriz:

 • isim, telefon ve faks numarası, adres ve e-posta adresi gibi iletişim bilgileri;
 • fatura numara, son kullanma tarihi, kredi kartı ve fatura adresi gibi fatura bilgileri;
 • iş unvanı, iş tanımı, şirket adı ve şirket türü gibi demografik veriler;
 • kullanıcı adınız ve şifreniz dahil olmak üzere profil bilgileri;
 • eğitimlerimiz için kayıtlar hakkında pratik bilgiler.

Aktiviteye bağlı olarak, sizden talep ettiğimiz bazı bilgiler zorunlu ve bazıları isteğe bağlı olarak belirtilecektir. Belirli bir etkinlik için zorunlu verileri girmeniz istenirse ve bu verileri girmezseniz, bu etkinliğe katılamazsınız.

İspanyolcu.com, bu kişisel verileri, size iyi bir eğitim sunmak ve web sitesinin teknik operasyonunu (teknik amaçlar) iyi bir şekilde yürütebilmek ve çevrimiçi öğrenme platformunu garanti altına alabilmek öncelikli amacıyla toplayacak ve işleyecektir. Kişisel verilerinizi şu aktivitelerde kullanacağız (eğer bunun için izin verdiyseniz):

 • İspanyolcu.com’un faaliyetleri (size yeni eğitimler veya kısa veya uzun süreli eğitimler, çalıştaylar, seminerler, mevcut eğitimlerdeki değişiklikler, vb.) hakkında bilgi vermek, kişiselleştirilmiş eğitim tavsiyesi vermek ;
 • Finansal işlemlerinizi ve faturalama işlemlerinizi gerçekleştirmek;
 • Bir eğitimin kaydı veya bir yenilenmesi için onay göndermek;
 • Varsa, haklarınızı ve sürelerini kaydetmek (örneğin, çevrimiçi bilgilendirme hakkınız);
 • İstek, soru ve sorunlarınıza cevap verebilmek;
 • İstediğiniz ürün ve servis bilgilerini göndermek;
 • İspanyolcu.com ve seçilmiş üçüncü şahısların özel teklif ve hizmetlerinden haberdar etmek;
 • Çalışma programınızı kolaylaştırmak için çalışma materyali elde etme olasılığınızı bildirmek;
 • Katıldığınız promosyonları ve çekilişlerinizi yönetme ve sonuçlardan haberdar etmek;
 • Yasa dışı faaliyetleri ve / veya hizmet şartlarımızın ihlallerini araştırmak, önlemek veya cezalandırmak;
 • Araştırma ve ürün / hizmet geliştirme ile ilgili ihtiyaçlarımızı karşılamak ve web sitemizi, hizmetlerimizi ve tedarikimizi geliştirmek;
 • Hedeflenen eğitim hizmetlerimizi kişiselleştirmek;
 • Etkinlikler hakkında sizi bilgilendirmek;
 • İnternettteki her türlü hileyi önelemek, yasal yükümlülüklere uymak ve güvenliğinizi garanti etmek;
 • İstatistik tutmak
 • Bir programın kabul koşullarını karşılayıp karşılamadığınızı değerlendirmek;

Tercihlerinizi özetlemek için çerezler, günlük dosyaları, şeffaf görüntüler ve / veya üçüncü taraf kaynaklardan topladığımız bilgileri saklarız. Kişisel tanıtım bilgileri ve / veya kullanım geçmişini, özelleştirilmiş tanıtımlar ve pazarlama teklifleri sağlamak, web sitesinin içeriğini iyileştirmek ve / veya tercihlerinizi belirlemek için özet halinde bir bilgi olarak derleriz.

Çoğu web sitesinde olduğu gibi, İspanyolcu.com tarafından onaylanan İspanyolcu.com veya üçüncü tarafların alt yüklenicileri, web sitesini ve ilgili hizmetleri kullanımınızı kolaylaştırmak için web sitesini kullandığınızda bilgisayarınız hakkında belirli teknik ve yönlendirme bilgilerini toplayabilir. Örneğin, tarayıcınızın türü, işletim sistemi, CPU hızı ve internet protokolü adresi (IP adresi) gibi ortam değişkenlerini toplayabiliriz. Web sitesi ve ilgili hizmetleri kullanma şeklinizi görüntülemek ve basitleştirmek için bu ortam değişkenlerini kullanırız. İspanyolcu.com , web sitesindeki trafik modellerini ölçmek için bu değişkenleri de kullanır. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılması için, bazen bu bilgileri kişisel bilgilerinize bağlayabiliriz.

İspanyolcu.com mail transfer hizmeti için bir e-mail marketing platformu olan mailchimp.com’un hizmetlerinden yararlanmaktadır. Mail hizmetlerimiz için mailchimp hizmetinin eklentileri entegre edilmiştir. Ayrıca mail transferi için bazı kişisel veriler mailchimp’e aktarılmıştır. Daha fazla bilgiyi, Twitter’ın Gizlilik Bildirimi Açıklaması’nda bulabilirsiniz: https://mailchimp.com/legal/privacy.

1.1.3. Kişisel Verilerinizi Nasıl İşliyoruz?

(Kişisel) veriler güvenli ve şifreli bir ortamda, yani Avrupa Birliği sınırları içinde veya bulutta bulunan bir sunucudaki güvenli bir veritabanında saklanır.

Bir eğitim kurumu olarak ne kadar organizasyonel ve teknik önlem alırsak alalım, hiçbir zaman bir veri ihlalini yüzde yüz önleyemeyiz. Sistem güvenliğindeki bir hatayla veya verileri kullanan siber suçlularla karşılaşabiliriz. İspanyolcu.com, yetkisiz erişim ve kullanımdan kaçınmak için tüm yasal ve teknik önlemleri almıştır. Bu yüzden kimlik hırsızlığı, veri hırsızlığı veya bilgisayar suçundan hiçbir şekilde sorumlu değiliz. BT sistemlerimizde bir saldırı olması durumunda, hasarı ve / veya hırsızlığı en aza indirmek için hemen tüm önlemleri alacağız.

1.2. Giriş Bilgileri

İnternet sayfamızın kullanımında ve verinin gönderilmesi istendiğinde,önceki giriş bilgiler ( Örn. gönderinin istendiği, tarayıcının türü, tarih ve saat gibi) saklanır. Bunlar kişisel bilgiler değildir. Bunun belirli gerçek kişilere tarafımızca iletilmesi mümkün değildir.

Tüm bu bilgiler, istatistiksel amaçlar için ve hatalı bağlantıların ya da program hatalarının belirlenmesi için tarafımızdan değerlendirilir. Üçüncü şahıslara iletilemez. Tarafımızdan, diğer bilgilerle bu bilgiler arasında bağlantı kurulması mümkün değildir. Veriler, bir hafta içinde, istatistiksel değerlendirme yapıldıktan sonra düzenli olarak silinir.

1.3. Çerezler (Cookies)

Çerezler, ileriki tarihlerde, kullanıcı ile ilgili bilgilerin yeniden çağırılması amacıyla sunucunun kullanılması için, kullanılan tarayıcı, ziyaret edilen internet sayfalarının yer aldığı, kullanıcının bilgisayarında bulunan küçük dosyalardır.

Hem oturum çerezlerinde hem de sürekli çerezlerde dil seçimi, konuşma tanıma özelliğinin ayarlanması ve kullanıcı tanıma özelliği gibi kullanıcı tercihleri, kullanıcının internet sayfasını kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kaydedilir.

Çerezlerin kullanımını, internet tarayıcınızın ayarlar kısmından,özellikle bu internet sayfasında ya da genel olarak tüm internet sayfalarında kapatabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi tarayıcınızın internet sayfasında bulabilirsiniz. Çerezlerin kullanımının kapatılması, internet sayfasına otomatik giriş gibi bazı özellikleri artık kullanılamaz duruma getirir.

1.4. Google Analytics

Bu internet sitesi, Google A.Ş.’nin bir ağ analiz hizmeti olan Google Analytics’i kullanır. Google Analytics sizin izninizle, bu internet sitesinin ağ analizlerini yapmak için bilgisayırınızdaki kayıtlı bilgileri yani çerezleri kullanır.

İnternet sitesini kullanımınızla ilgili bilgileri sağlayan çerezler, genellikle Amerika’da bulunan Google sunucusuna aktarılır ve orada saklanır. Burada IP anonimleştirme özelliği aktif olduğundan, IP adresiniz, Avrupa Ekonomi Bölgesinde düzenlemeler yapmak için diğer tarafla yapılan anlaşmaya göre veya Avrupa Birliği Üyesi Ülkeler içinde kısaltılacaktır.

Yalnızca istisnai durumlarda, Amerika’daki Google sunucusuna tam IP adresiniz iletilir ve orada kısaltılır. Sözleşmemize göre, bu bilgiler, internet sayfası operatörlerinin bağlı hizmetleri internet sitesinin diğer kullanımını sağlamak, internet sayfasını aktive etmekle ilgili bizim için rapor derlemek ve internet sitesinin kullanımını değerlendirmek için kullanılır.

Çerezlerin kullanımını, internet tarayıcınızda bulunan uygun ayarları seçerek durdurabilirsiniz. Ancak bunu yaptığınızda internet sitesinin bütün özelliklerini kullanamayabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Aynı zamanda, çerezler vasıtasıyla kayıt oluşturulmasını ve Google ile ilişkili verileri ( IP adresiniz dahil) internet sayfasının kullanımını ve bu verilerle Google’ın çalışmasını engelleyebilirsiniz, bunun için aşağıdaki bağlantıdan, tarayıcınız için geçerli olan eklentilerini indirebilir ve kurabilirsiniz.

 1. Sosyal Paylaşım Ağlarının Kullanımı

2.1. Facebook’un Kullanımı İçin Gizlilik Bildirimi Açıklaması

Bu internet sitesinde, Facebook (1601 South California Avenue, Palo Alto, CA 94304, ABD) sosyal paylaşım ağının, internet sitesini “Share” (“Paylaş”) ve “Like” (“Beğen”) butonları veya Facebook logosunu görebileceğiniz eklentiler internet sayfasına entegre edilmiştir. Facebook eklentilerine göz atmak için, aşağıdaki Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://developers.facebook.com/docs/plugins/.

İnternet sayfasını ziyaret ettiğiniz sırada, internet sitemizden sizin IP adresinizle elde edilen Facebook tarafından alınan bilgiler ivasıtasıyla Facebook sunucusuyla tarayıcınız arasında bu eklentilerin kullanılmasıyla doğrudan bir bağlantı oluşur. Eğer Facebook hesabınıza giriş yapar ve “Like” veya “Share” butonlarına tıklarsanız, hesabınızı internet sayfamızı ziyaret ederek atayabileceğiniz Facebook profilinizle internet sayfamızın içeriklerini bağlayabilirsiniz. Lütfen, aktarılan bilgilerin içerikleri ve Facebook tarafından kullanımı hakkında herhangi bir bilgi almayacağınızı gözden kaçırmayınız. Daha fazla bilgi için, lütfen Facebook Gizlilik Polikataları’na göz atın: http://www.facebook.com/about/privacy/.

2.2. Twitter’in Kullanımı İçin Gizlilik Bildirimi Açıklaması

Bu internet sayfasında, Twitter A.Ş. ( 1355 Market St, Suite 900, San Francisco, CA 94103, ABD) tarafından sunulan, Twitter hizmetinin eklentileri entegre edilmiştir. Twitter kullanımı ve özellikle “Re-Tweet” fonksiyonu, bu internet sayfasıyla bağlantılıdır. Bu bağlantı kullanıcılara bildirilmiştir. Buna ek olarak, Twitter’da yer alan verilerde aktarılır. İletilen verilerin içeriği ve onların Twitter tarafından kullanılması hakkında hiçbir bilgi almadığımızı bilmenizi isteriz. Daha fazla bilgiyi, Twitter’ın Gizlilik Bildirimi Açıklaması’nda bulabilirsiniz: https://twitter.com/privacy.

2.3. İnstagram Kullanımı İçin Gizlilik Bildirimi Açıklaması

Bu internet sayfasında, İnstagram A.Ş. tarafından sunulan, İnstagram hizmetinin eklentileri entegre edilmiştir. İnstagram kullanımı bu internet sayfasıyla bağlantılıdır. Bu bağlantı kullanıcılara bildirilmiştir. Buna ek olarak, İnstagram’da yer alan verilerde aktarılır. İletilen verilerin içeriği ve onların İnstagram tarafından kullanılması hakkında hiçbir bilgi almadığımızı bilmenizi isteriz. Daha fazla bilgiyi, İnstagram’ın Gizlilik Bildirimi Açıklaması’nda bulabilirsiniz: https://instagram.com/privacy.

 1. Reşit Olmayan Kullanıcılar

Bu internet sitesi yasal olarak, 18 yaşını doldurmuş kullanıcılara yönelik olarak düzenlenmiştir. 18 yaş altındaki kullanıcılar, velilerinin onayıyla kullanabilirler. Böyle bir izin mevcut olmadığı sürece, 18 yaş altındaki kullanıcıların tüm verilerini silme hakkımızı saklı tutarız. Ebeveyn ya da yasal veliler, çocuklarının gizliliklerinin korunmasından sorumludurlar.

 1. Gizlilik Şikayetleri

İspanyolcu.com, kullanıcılarının gizlilik konusundaki endişelerini ciddiye alır. Eğitim platformumuzun kişisel detaylara ilişkin gizlilik politikasına uymadığını düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şikayetinizde, İspanyolcu.com’un gizlilik politikasına uyulmadığını düşündüğünüz noktaları ayrıntılı olarak açıklamalısınız. Şikayetinizi hemen araştıracağız.

 1. Değişiklikler

Bu Gizlilik Bildirimi Açıklaması uygun durumlarda değişebilir, bunun yanında, bu gizlilik bildiri açıklamalarında garanti altına alınan haklarınız siz açıkça talep etmediğiniz takdirde sınırlandırılamaz. Gizlilik Bildirimi Açıklaması’ndaki tüm değişiklikler bu sayfada yayınlanacaktır. Gizlilik Bildirimi Açıklaması’nın maddelerinde değişiklik yapılırsa, böyle bir değişiklik kullanıcıya bildirilecektir ( Belirli durumlarda, e-posta yoluyla bildirim dahil). Ayrıca ispanyolcu.com kendi takdirine bağlı olarak zaman zaman Gizlilik Politikamızı değiştirme ve bu yürülüğe girmeden önce Gizlilik Politikasına ilişkin değişiklikleri e-posta veya web sitesinin ana sayfasında bildirilmesi hakkını saklı tutar.

 

 1. İletişim

Kullanıcılarımızın güveni bizim için önemlidir. Bu nedenler, ispanyolcu.com sitesinde uygulanan gizlilik politikası ile ilgili; her türlü soru, görüş ve düşüncelerinizi bize hola@ispanyolcu.com adresinden iletebilirsiniz.