Barcelona’da Ziyaret Edebileceğiniz Muhteşem 8 Pazar

Barcelona’ya seyahat ediyorsanız, görmek istediğiniz yerler bittiyse ve yeni heyecanlar arıyorsanız işte teklifimiz. Barcelona’nın en popüler pazarlarını ziyaret etmek ve şehri yeniden keşfetmek ister misiniz? Aman lütfen “Pazar” dediysekte Türk pazarları ile karıştırmayalım. Bizim kültürümüze göre daha çok “pasaj”ları ya da “hâl”leri andıran bu yerlerde Katalan mutfağını tanıyabilir, antika eşyalar satın alabilir, sanat eserlerini inceleyebilirsiniz.

 

1.      Mercat de la Boqueria : Günümüzde modernist ve ayrıcalıklı konumu sayesinde hala Barselona’nın en önemli turistik cazibe merkezlerinden biri olan bu pazar Barselona’daki Las Ramblas yakınındaki tek pazardır. Eskiden Mercado de Sant Josep olarak bilinen pazar, çeşitliliği ve otantik gastronomik lezzetleri barındırmasıyla dikkat çekiyor. Hem Katalan ürünleri hem de Güney Amerika veya Asya’dan gelen egzotik meyveler gibi diğer ülkelerden ithal edilen ürünleri bulabiliyorsunuz. Ayrıca El Bar Pinotxo’da otantik tapasları veya Katalan mutfağından yemekleri tatmak için harika bir yer.

 

2.     Mercat dels Encants Vells :  Popüler adıyla” Los Encantes”, Barselona’daki en eski pazarlardan biridir. Bu pazarın özelliği şu anki moda tezgahlarından, vintage lamba standlarına veya en sevdiğiniz çizgi roman ve film karakterlerinden yazarlara  kadar her türlü antikayı bulabilmenizdir. Bu benzersiz Barselona pazarı aynı zamanda Avrupa’da açık arttırmaların devam ettiği tek pazardır.

 

3.      El Flea : Barselona’daki en iyi ikinci el pazarlarından birini kaçırmak istemiyorsanız, bu bit pazarından geçmelisiniz! Adından da anlaşılacağı üzere ikinci el eşyaların satıldığı bu pazar Barselona Deniz Müzesi’nin hemen arkasında ve Las Ramblas’a çok yakın bir konumda bulunuyor. Her ayın ikinci pazar günü sabah saat 10:00’da kurulan ve kışları saat 17:00 yazları ise 19:00’a kadar açık kalan bu pazar aradığınız eski kamerayı, kaybettiğiniz vinili ya da ideal bir vintage çantası bulmak için mükemmel bir yerdir.

 

4.      Mercat de la Barceloneta: Mimar Antoni Rovira i Trias’ın eseri olan bu Pazar 1884’ten beri açıktır. Barceloneta’nın geleneksel balıkçı bölgesinde, taze balık almak için bundan daha iyi bir pazar yoktur. Bu pazarda deniz ürünleri yemeklerini tatmak için Barselona’nın en iyi restoranlarından biri olan Caballa Canalla restoranı vardır.

 

5.      Loust & Found : İkinci el ve antika eşyaların hayranıysanız, Lost & Found pazarı da sizi memnun edecek! 20’li yılların Katalan burjuvazisinin zevklerine göre dekore edilmiş bu yerde orijinal ikinci el objeleri, otantik vintage ürünleri olağanüstü fiyatlara bulabilirsiniz. Buna ek olarak, alacağınız şeylere karar verirken en iyi DJ’lerin müziğini dinleyip bir bira veya vermut içebilirsiniz.

 

6.      Mercat de la Sagrada Familia : Barselona’nın en çok ziyaret edilen anıtlarından biri olan Sagrada Familia’ya yakın olmasına rağmen, bu pazar birçok turist tarafından farkedilmez. Neyse ki, Sagrada Familia Pazarı’nı ziyaret eden mahallenin komşularının çoğu zaman mükemmel kalite ve taze ürün çeşitliliği göz önüne alındığında durum böyle değil. Yani, Sagrada Familia’yı ziyaret ettikten sonra Barselona’ya giderken bir mola vermek istiyorsanız, taze meyve almak için bu pazar harika bir seçenek!

 

7.      Palo Alto Market : Her ayın ilk hafta sonu Palo Alto Market’te bir randevunuz var. Poble Nou’daki eski bir fabrikada yer alan bu pazarda katılımcıların birçoğu dış mekanda olduğu için, çok sayıda tezgah vardır. Burayı otantik gastronomik lezzetlerin yer aldığı Food Trucks’ın olduğu iyi havalarda ziyaret etmenizi öneririz!  Ayrıca pazarda genç tasarımcılar, sanat, moda, eski eşyalar, el sanatları ve daha birçok güzellik bulacaksınız. Müzik gösterilerinin ve konserlerinde yapıldığı bu yer hem turistler hem de yerel halk arasında oldukça popüler. edebilirsiniz!

 

8.      Mercat de Santa Caterina : Barselona Katedrali’ne çok yakın olan Santa Caterina pazarı dalgalı ve rengarenk çatısı ile dikkat çekiyor. Bu çatı 325.000 adet seramik rengine sahip bir mozaik ve havadan muhteşem görünüyor. Adını 2005 yılında yenilenen, eskiden burada olan Santa Caterina manastırından alıyor. Ayrıca bu pazarın Barselona’daki ilk kapalı çarşı olduğu da belirtelim. . Tasarımına kayıtsız kalamayacağınız bu pazarda efsanevi sağlıklı kahvaktısı,  Asya mutfağının sebze ve soya sosu buluşması, sizi aşık edecek! Tipik bir Katalan yemeği denemek için La Torna’da yemek yiyebilir ve Esqueixada da lezzetli Bacalao veya dana eti ve mantarlı bir güveç türü olan Fricandó’yı sipariş

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
32